Прејди на содржината

12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 7 години
ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(ситна поправка)
|-
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Леонид ДербеневДербењов]] — советски и руски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]]