12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 129 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1921]] 
|[[Сократ Маркилов]] — македонски борец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Леонид Дербенев]] — советски и руски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]] 

Прегледник