2 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1882]] 
|[[Џузепе Гарибалди]] — [[италија]]нски [[револуционер]] и [[демократ]], водач за обединување на [[Италија]] со револуција.
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 

Прегледник