Полски фудбалски сојуз: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| Регион = [[УЕФА]]
| Примена во Регион = 1954
| Претседател = [[ZbigniewЗбигњев BoniekБоњек]]
}}
 

Прегледник