Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Полска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија за фудбалска репрезентација
| Име= {{flag|Полска}}
| Грб= PolishLogo Footballnogometnog Associationsaveza logoPoljske.svgpng
| ФИФА Триграм= POL
| Прекар=
 
===Настапи на Европските првенства===
[[Податотека:UEFA Euro 2012 logo.png|thumb|right|200px250px|Амблемот на [[Евро 2012]] на кое полската репрезентација била домаќин заедно со [[Фудбалска репрезентација на Украина|Украина]].]]
{|class="wikitable" style="text-align: center;"
|-

Прегледник