Разлика помеѓу преработките на „Нилосахарски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
==Надворешни врски==
* [http://multitree.org/codes/nsah Nilo-Saharan Јазично стебло на нилосахарските јазици]
* [http://rogerblench.info/Language/Nilo-Saharan/NS%20page.htm Роџер Бленч: нилосахарски јазици]
** [http://rogerblench.info/Language/Nilo-Saharan/General/NS%20language%20list.pdf Список на нилосахарски јазици]

Прегледник