Разлика помеѓу преработките на „Даутица“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| name = Даутица
| other_name =
| photo = File:Bel Kamen-Dautica-Poreche-MK.JPG
| photo_caption = Поглед на врвот Бел Камен и западните падини на Даутица во [[Порече]]
| elevation_m = 2178 (почеток 2423)

Прегледник