Разлика помеѓу преработките на „Јао Минг“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 11 бајт ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:YaoMingonoffense2.jpg|мини|десно|Јао Минг]]
 
'''Јао Минг''' е кинески кошаркар, роден во Кина и играима играно за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Јао Минг е висок 229 cm.
 
{{Никулец за биографија}}
Анонимен корисник

Прегледник