Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Категоризација“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (→‎Поврзано: ситна поправка)
с
=== Најчести грешки во користењето на категории ===
 
*Најновиот вики софтвервикипрограм не дозволува некоја категорија да припаѓа вона самата себе.
 
=== Поврзано ===
=== Каде да прашате===
*'''[[Википедија:Портал/Помош]]''' е вистинско место за поставување прашања за категории.
 
 
{{Начела и напатствија}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Категоризација}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Категоризација}}
[[Категорија:Википедија:Помош]]
[[Категорија:Википедија]]

Прегледник