Јагода: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|ordo = [[Розовидни]]
|familia = [[Рози]]
|subfamilia = [[Рози (потфамилијапотсемејство)|Рози]]
|genus = [[Јагода (род)|Јагода]]
|species = '''Градинарска јагода'''

Прегледник