Разлика помеѓу преработките на „Вистина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 241 бајт ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(дополнување)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Вистина''' е поим од врвно значење во области како [[философија]], [[наука]], [[право]] и [[религија]]. Во главно се разбира како склоп на [[Факт|факти]] и израз на она што е, што постои и што може да се утврди, наспроти лагата која го преставува она што не е и што не може да се утврди.
Тачно, исто така господинот Мирсат Алиоски кој живее моментално во Италија знае многу во врска со вистината со тоа што незнае ништо.
 
{{Фило-никулец}}
 
Анонимен корисник

Прегледник