Разлика помеѓу преработките на „Сперматозоид“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 387 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
 
{{Никулец}}
 
'''Сперматозоид''' е машкиот [[Гамета|гамет]] (машка [[пол]]ова [[клетка]]).
 
[[Категорија:Клетка]]
 
[[af:Semen]]
[[bg:Сперматозоид]]
[[de:Spermium]]
{{Link FA|de}}
[[en:Spermatozoon]]
[[es:Espermatozoide]]
[[fr:Spermatozoïde]]
[[he:זרע (אנטומיה)]]
[[io:Spermatozoido]]
[[it:Spermatozoo]]
[[ja:精子]]
[[lt:Spermatozoidas]]
[[nl:Zaadcel]]
[[no:Spermie]]
[[pl:Plemnik]]
[[ru:Сперматозоид]]
[[simple:Sperm]]
[[su:Spérma]]
[[sv:Spermie]]
[[zh:精子]]

Прегледник