Разлика помеѓу преработките на „1931“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 276 бајти ,  пред 5 години
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
 
*[[24 април|24]]-[[26 април]] - Во [[Гери]] ([[Индијана]]) е формиран [[Македонски народен сојуз|Македонскиот народен сојуз]], прогресивна организација на македонските иселеници.
*[[5 декември]] - [[Црква на Исус Христос Спасителот (Москва)|Црква на Исус Христос Спасителот во Москва]] беше уништен од страна наредба на [[Јосиф Сталин]].
 
== Родени ==
6

уредувања

Прегледник