Разлика помеѓу преработките на „Фокскечер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 37 бајти ,  пред 5 години
викификација
(ситна поправка)
(викификација)
Снимен според вистинска приказна, филмот ја раскажува приказната за необичниот однос меѓу ексцентричниот мултимилионер Џон Дипон (го игра Карел) и двајцата браќа, шампиони во [[борење]], Марк и Дејв Шулц (ги играат Татум и Рафало). Дипон го кани Марк на својот имот за да се подготвува за [[Летни олимписки игри 1988|Олимписките игри во Сеул]]. Марк ја прифаќа поканата, сакајќи да излезе од сенката на својот брат, а Дипон се надева дека преку овој благороден гест ќе ја добие поддршката во својата околина. Но, нивната соработка постепено предизвикува трагични последици.<ref>Наташа Спирова, „Спортската драма прераснува во мрачна трагедија“, ''Антена'', број 867, 6.2.2015, стр. 10.</ref>
 
 
== Наводи ==
{{наводи}}
[[Категорија:Филмови од 2014]]
[[Категорија:Американски филмови]]

Прегледник