Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Роден“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
<span style="display:none">(<span class="bday">[[{{{1|{{{година}}}}}}]]-{{padleft:{{Број на месец|{{{2|{{{месец}}}}}}}}|2|0}}]]-[[{{padleft:{{{3|{{{ден}}}}}}|2|0}}]]</span>)</span>{{#if:{{{df|}}}
|[[{{#expr:{{{3|{{{ден}}}}}}}} ]][[{{Име на месец|{{{2|{{{месец}}}}}}}}]]
|[[{{Име на месец|{{{2|{{{месец<noinclude>|1</noinclude>}}}}}}}}]] [[{{#expr:{{{3|{{{ден<noinclude>|1</noinclude>}}}}}}}}]],
}} [[{{#expr:{{{1|{{{year<noinclude>|1900</noinclude>}}}}}}}}]]<noinclude>
{{Documentation|Шаблон:Birth date and age/doc}}
</noinclude>

Прегледник