Разлика помеѓу преработките на „Џани Мерсман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
| role = Возач
| ridertype = Спринтер
| amateuryears =
| amateurteams =
| proyears = 2007<br />2008–2011<br>2012<br>2013–
| proteams = {{ct|DSC|2007}}<br />{{ct|FDJ|2008}}<br>{{ct|LTB|2012}}<br>{{ct|OPQ|2013}}
| majorwins =
| updated = 1520 октомвријануари 20142015
}}
 
: 6. [[Гран при Квебек 2014|Гран при Квебек]]
: 9. Класик Суд-Ардеш
;2015
: 6. Даун Андер Класик
{{Palmares end}}
 

Прегледник