19 ноември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[498]] 
|[[Папа Анастасиј II|Анастасиј II]] — римски [[папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1557]] 
|[[Бона Сфорца]] — [[Кралица|кралица]] на [[Полска]] и [[Ерусалим]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1828]] 
|[[Франц Шуберт]] — [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1855]] 
|[[Михај Верешмарти]] — [[Унгарија|унгарски]] [[поет]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2014]] 
|[[Мајк Николс]] — [[САД|американски]] филмски [[режисер]], познат по филмовите „Дипломец“ и „Кој се плаши од Вирџинија Вулф“.
|-
|}

Прегледник