Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отстрането уредувањето на 93.152.189.196 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 93.152.189.196 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
{{Инфокутија за светец
|name=Св. Наум ПреславскиОхридски Чудотворец
|birth_date=са. [[830]]
|death_date={{починал на|23|декември|910}}

Прегледник