Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 93.152.189.196 (разговор), вратено на последната верзија на 77.29.198.79)
{{Инфокутија за светец
|name=Св. Наум ОхридскиПреславски Чудотворец
|birth_date=са. [[830]]
|death_date={{починал на|23|декември|910}}
Анонимен корисник

Прегледник