Разлика помеѓу преработките на „Јаника Балаж“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Janika balaz.jpg|мини|десно|исправено|Споменикот220п|Споменик на Јаника Балаж во [[Нови Сад]]]]
[[Податотека:Janika-Balazs Lukino.jpg|мини|десно|Родната куќа на Балаж во [[Лукино Село]]]]
'''Јаника Балаж''' ({{lang-hu|Janika Balázs}}; [[23 декември]] [[1925]] – [[12 ноември]] [[1988]]) — прочуен [[тамбура]]ш од [[Војводина]], [[Србија]].

Прегледник