Разлика помеѓу преработките на „Чикаго (филм)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(дополнување)
| producer = Боб Вејнстејн<br />Харви Вејнстејн<br />Крег Зедан<br />Мартин Ричардс
| writer = Маурин Ваткинс<br />Боб Фоси<br />Бил Кондон
| starring = [[Рене Зелвегер]]<br />[[Кетрин ЗетаЗита-Џонс]]<br />[[Ричард Гир]]<br />[[Квин Латифа]]<br />[[Џон Рејли]]<br />[[Кристин Барански]]<br />Тај Дигс<br />Луси Лу
| music = Дени Елфмен
| cinematography = Дион Биби
Анонимен корисник

Прегледник