Сафо: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2.460 бајти ,  пред 7 години
Создадена страница со: thumb| '''Сафо''' била лирски поет, родена на островот Лезбос. Била...
(Создадена страница со: thumb| '''Сафо''' била лирски поет, родена на островот Лезбос. Била...)
(нема разлика)
496

уредувања

Прегледник