Разлика помеѓу преработките на „Кристина Пизанска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(Измени во преводот на одредени зборови и фрази, дополнување на минато време, превод на насловите на француски јазик)
с
[[Категорија:Феминистки]]
[[Категорија:Феминизам]]
[[Категорија:Поетеси]]
496

уредувања

Прегледник