Прејди на содржината

Грузиска азбука: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{|border="1" class="wikitable" style="line-height:1.2;width:30em;"
|-
!colspan="14"| ''нускуринусхури''
|- style="text-align:center; line-height:1.2;"
| ⴀ || ⴁ || ⴂ || ⴃ || ⴄ || ⴅ || ⴆ
{|border="1" class="wikitable" style="line-height:1.2;width:30em;"
|-
!colspan="14"| ''мкедрулимхедрули''
|- style="text-align:center; line-height:1.2;"
| ა || ბ || გ || დ || ე || ვ || ზ
16

уредувања