Разлика помеѓу преработките на „Узбечка азбука“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 39 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q897709 (translate me))
[[Категорија:Латинични азбуки]]
[[Категорија:Узбечки јазик]]
 
[[en:Uzbek language#Writing systems]]
1

уредување

Прегледник