Мате Грујовски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
* Што си толку мило Ленче нажалена
* Љубам мајко едно момче
=== Плочи ==
 
Песните на Мате Грујовски се застапени на повеќе плочи, како:
 
* Grozda Stojanovska i Borče Krstevski, Jugoton, EPY-34490, 1972.
* Grozda Stojanovska, ''Bilbil pee vo planina'', Jugoton, SY-22180
 
 
== Наводи ==

Прегледник