Разлика помеѓу преработките на „Јаша Зитерлин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 502 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија за велосипедист | name = Јаша Зитерлин | image = Jasha Sütterlin TA 2013 (Cropping)....)
 
| nickname =
| birth_date = {{birth date and age|1992|11|04|df=yes}}
| birth_place = {{ГЕР}}[[Фрајбург во Брајсгау]], [[Германија]]
| height =
| weight =
| proteams = Тирингер Енерги Тим<br />{{RST|MOV|2014}}
| majorwins =
| updated = 1619 јануариоктомври 2014
}}
 
'''Јаша Зитерлин''' ({{lang-de|Jasha Sütterlin}}; р. {{роден|4|ноември|1992}} во {{роден во|Фрајбург во Брајсгау}}) — [[Германија|германски]] професионален [[друмски велосипедист]], кој вози за [[Светска турнеја UCI|UCI World Tour]] екипата {{ct|MOV}}.<ref>{{нмс|url= http://www.movistarteam.com/news/2013-9-11/young-talent-sutterlin-joins-movistar-team|date=11 септември 2013|accessdate=16 јануари 2014 |title=Младиот талент Зитерлин во Мувистар}}</ref>
 
== Достигнувања ==
 
{{palmares start}}
;2009
: 3. Реџо-Тур
;2010
: 2. Џиро дела Луниџана
: 3. Краен пласман Трофео Карлсберг
::1. Етапа 4
;2011
: 1. Краен пласман Тур де Берлин
;2013
: 3. Трка околу Долна Саксонија (јуниори)
;2014
: 3. Краен пласман Тур де Бретања
{{Palmares end}}
 
== Наводи ==
{{Возачи во Мувистар}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
| NAME = Зитерлин, Јаша
| ALTERNATIVE NAMES =

Прегледник