Симеон Кавракиров: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
(врска)
сНема опис на уредувањето
опис=македонски револуционер |
наставка= |
роден-дата=[[{{роден на|16 |ноември]], [[|1898]]}} |
роден-место=[[{{роден во|Солун]], [[Република Грција]], [[|Егејска Македонија]]}} |
починал-дата=[[{{починал на|14 |јуни]], [[|1934]]}} |
починал-место= [[{{починал во|Бугарија]]}}
}}
'''Симеон Кавракиров''' ([[16 ноември]] [[1898]] - [[14 јуни]] [[1934]]) е македонски револуционер, роден во [[Солун]]. Припадник на [[ВМРО (Обединета)]].

Прегледник