Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q276550 (translate me))
с
|резултат=4 – 1<br />[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95827&ma=9&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{БЕН}}
|голови1=[[ДидиеДидје Дрогба|Дрогба]] {{гол|40}}<br />[[Јаја Туре|Ј. Туре]] {{гол|44}}<br />[[Абдул Кадер Кејта|Кејта]] {{гол|53}}<br />[[Аруна Диндане|Диндане]] {{гол|63}}
|голови2=[[Разак Омотојоси|Омотојоси]] {{гол|90}}
|стадион=Секонди Такоради, [[Секонди Такоради|С. Такоради]]
|резултат=3 – 0<br />[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95825&ma=12&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{МАЛИ}}
|голови1=[[ДидиеДидје Дрогба|Дрогба]] {{гол|9}}<br />[[Марк Зоро|Зоро]] {{гол|54}}<br />[[Бубакар Саного|Саного]] {{гол|86}}
|голови2=
|стадион=Охене Џан, [[Акра]]
|резултат=5 - 0<br />[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=96204&ma=26&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{ГИН}}
|голови1=[[Абдул Кадер Кејта|Kејта]] {{гол|25}}<br />[[ДидиеДидје Дрогба|Дрогба]] {{гол|70}}<br />[[Саломон Калу|Калу]] {{гол|72}} {{гол|81}}<br />[[Бакари Коне|Б. Коне]] {{гол|85}}
|голови2=
|стадион=Секонди Такоради, [[Секонди Такоради|С. Такоради]]
 
;3 голови
* {{З-БСК}} [[ДидиеДидје Дрогба]]
* {{З-БСК}} [[Саломон Калу]]
* {{З-БСК}} [[Абдул Кадер Кејта]]

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе