Разлика помеѓу преработките на „Големо Московско Кнежевство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
илустрирање
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q170770)
(илустрирање)
|flag_s1 = Flag of Russia.svg
|image_flag = Lob flag moskovskiy.svg
|image_coat = Seal-of-Ivan-4 1539 a.svg
|symbol = Грб на Русија
|symbol_type = ВизантискиотГрб двоглавна орелИван (1472)IV. 1539
|image_map = Muscovy 1390 1525.png
|image_map_caption = Териториите во перидот од 1390 до 1530
192

уредувања

Прегледник