Разлика помеѓу преработките на „СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
 
Гимназијата „Раде Јовчевски Корчагин“ е формирана во 1960та година, и оттогаш важи за строга и квалитетна образовна институција.
<gallery>
File:Корчагин стара 1.jpg|Корчагин, 1960ти
File:Корчагин стара 2.jpg|Корчагин, 1960ти
</gallery>
 
== Освоени награди ==
<gallery>
File:Ноемвриска награда 1971.jpg|Ноемвриска награда 1971
</gallery>
 
== Познати личности кои учеле во ова училиште ==
<center>
<gallery>
File:Ноемвриска награда 1971.jpg|Ноемвриска награда 1971
File:Споменикот на Корчагин.jpg|Споменикот на Корчагин
File:Пред споменикот.png|Пред споменикот
88

уредувања

Прегледник