Разлика помеѓу преработките на „Медиумска информативна агенција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3070243 (translate me))
'''[[МИА]]''' - [[Македонска информативна агенција]], почнала со работа Македонската во Скопје на [[30 септември (настани)|30 септември]] [[1998]] година.<ref name="миа">[МИА http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderStatickPage/59]</ref>
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[МИА]]''' - [[Македонска информативна агенција]], почнала со работа Македонската во Скопје на [[30 септември (настани)|30 септември]] [[1998]] година.
 
МИА е официјален јавен информативен сервис на [[Република Македонија]], новинска агенција формирана со одлука на [[Собрание на Република Македонија|Собранието на Република Македонија]] во февруари 1992 година, а активирана со одлука на Владата на [[Република Македонија]] на 1 декември 1997 година.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.mia.mk/ Официјално мрежно место]
 
{{Македонија-никулец}}

Прегледник