Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 83 бајти ,  пред 13 години
промена на шаблонот со користење на ambox меташаблон (it's very nice...)
(Нема потреба од голем фонт)
(промена на шаблонот со користење на ambox меташаблон (it's very nice...))
{{ambox
<div id="todomessage" class="toccolours" cellspacing="4" style="width:80%; margin:1em auto;">
| type = style
[[Слика:Baustelle.svg|left|70px|Статија за уредување]]
<div| text style="center: 50px;"><center><big><big>'''Внимание!Оваа {{{1|статија}}} бара внимание за да ги исполни стандардите за квалитет.'''<br /big></big><brsmall>На оваа статија {{Уникод|ѝ}} е потребно правилно форматирање, категоризирање, граматика, интервики и слично. Може да помогнете со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.</center></divsmall>
}}
</div>
 
[[Категорија:Статии за уредување]]

Прегледник