Разлика помеѓу преработките на „Тег (маглина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата NGC 6853 на Тег (маглина))
с
|алтернативни ознаки=M 27, PK 60-3.1, CS=13.9, Dumbbell nebula
}}
'''Тег''' или '''NGC 6853''' е [[планетарна маглина]] во соѕвездието [[Лисица (соѕвездие)|Лисица]], која се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6853 се споменува и како M 27, PK 60-3.1, CS=13.9, Dumbbell nebula.

Прегледник