Разлика помеѓу преработките на „Хемија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 202 бајти ,  пред 6 години
Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена преработката 3174744 на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 146.255.70.224 (разговор), вратено на последната верзија на 95.86.17.64)
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена преработката 3174744 на Ehrlich91)
=== Хемиска реакција ===
{{main|Хемиска реакција}}
 
Хемиска реакција(процес, промена) е процес при кој од една или повеќе супстанца/и се добиваат други сусптанци
 
=== Енергија ===
{{main|Енергија}}

Прегледник