Разлика помеѓу преработките на „Пајонија (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
fixing dead links
с
с (fixing dead links)
 
== Селища ==
Општината Пајонија е создадена на 1 јануари 2011 г. согласно законот „Каликратис“ со спојување на општините - Ашиклар (Европос), Бојмица (Аксиуполи), Гуменџе (Гумениса) и Ругуновец (Поликастро), како и општинската целина Голема Ливада (Ливадија).<ref>[http://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν. 3852/10]</ref>
 
=== Општинска единица Ашиклар ===

Прегледник