Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{Генерален пласман на Тур де Франс}}
{{Пласман за млад возач на Тур де Франс}}
{{Генерален пласман на Вуелта а Еспања Комбиниран пласман}}
{{Комбиниран пласман на Вуелта а Еспања}}
{{Златен велосипед}}
{{Возачи во Тим Саксо Банк}}
 
{{Избрана}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Контадор, Алберто
| ALTERNATIVE NAMES = Контадор Веласко, Алберто
| SHORT DESCRIPTION = [[друмски велосипедист]]
| DATE OF BIRTH = 6 декември 1982
| PLACE OF BIRTH = [[Мадрид]], [[Шпанија]]
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Контадор, Алберто}}

Прегледник