Разлика помеѓу преработките на „Визалтија (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
fixing dead links
с
с (fixing dead links)
 
== Населени места ==
Општината Визалтија е создадена на 1 јануари 2011 г. по законот „Каликратис“<ref>[http://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν. 3852/10]</ref> со спојување на четири стари општини: Визалтија, Нигрита, Тахино (Ахинос) и Черкезќој (Трагилос).
 
=== Општинска единица Визалтија ===

Прегледник