Разлика помеѓу преработките на „Бешик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
с
fixing dead links
с
с (fixing dead links)
 
== Населени места ==
Општината Бешик е создадена на 1 јануари 2011 г. согласно законот „Каликратис“.<ref>[http://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν. 3852/10]</ref> со спојување на шест стари општини: Свети Ѓорѓија (Агиос Георгиос), Стролонгос (Мадитос), Маслар (Аретуса), Егри Буџак (Аполонија), Рендина и Егнатија (Клисели).
 
'''''Напомена''': Називите на општините „Свети Ѓорѓија“ и „Егнатија“ се произволно дадени називи што не се однесуваат на ниедно постоечко место.

Прегледник