Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 325 бајти ,  пред 6 години
 
== Иселеништво ==
Населението на општина Пехчево емигрира како кон поголемите градски центри во Македонија, така и надвор од неа. Италија е најчестата дестинација за пехчевци.
 
==Наводи==
{{Наводи}}
 
== Надворешни врски ==

Прегледник