Разлика помеѓу преработките на „Отоманско Царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
==== Прва светска војна ====
{{Главна|Османлиска Империја во Првата светска војна}}
[[Податотека:Turkish trenches at Gallipoli.jpg|thumb|left|200px|[[Мустафа Кемал Ататурк|Мустафа Кемал (Ататурк)]] во [[Опсада на Галиополи (1915-1916)|Галиополи]] во 1915 година.]]
 

Прегледник