Разлика помеѓу преработките на „Тврдина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
Во принцип тврдините се градат на високи и непристапни [[рид]]ови, со цел да се подобри нивната заштита од надворешни влијанија.
 
*== '''Види исто така: [[Тврдини== во Македонија]]'''
*[[Тврдини во Македонија]]
 
[[Категорија:Архитектура]]
2.135

уредувања

Прегледник