Разлика помеѓу преработките на „Живко Фирфов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 116 бајти ,  пред 7 години
с
с
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.sokom.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1407%3A-1906-1984&catid=45%3A2008-11-26-13-19-05&Itemid=129&lang=mk Биографија на Живко Фирфов] — [[СОКОМ]] {{mk}}
* [http://mmc.edu.mk/IRAM/Conferences/XIIIConf/XIIIconfcont.html Текстови за Фирфов презентиранипретставени на Конференција на ИРАМ на Факултетот за музичка уметност-Скопје] {{en}}
* [http://www.socom.com.mk/ Сојуз на композитори на Македонија]
 
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Фирфов, Живко}}

Прегледник