Разлика помеѓу преработките на „Розенбах (Герлиц)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 122 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q502668 (translate me))
{{about||општина во западна Саксонијадругиместа3|Розенбах (Фогтланд)}}
{{Infobox German location
|image_photo = Bischdorf kirche.jpg
|image_caption = Црква во Бишдорф
|Wappen = Wappen Rosenbach (Oberlausitz).svg
|Wappengröße = 84
|lat_deg = 51 |lat_min = 5 |lat_sec = 17
|lon_deg = 14 |lon_min = 44 |lon_sec = 10
|Lageplan = Rosenbach in GR.svg
|Bundesland = Sachsen
|Landkreis = [[Герлиц (округ)|Герлиц]]
|Regierungsbezirk = [[Дрезден (административен округ)|Дрезден]]
|Landkreis = [[Герлиц (округ)|Герлиц]]
|Verwaltungsgemeinschaft = Лебау
|Höhe = 237-350
|Fläche = 2423.50
|Einwohner = 1718
|Stand = 2006-12-31
}}
 
'''Розенбах''' ({{lang-de|Rosenbach}}) е општина во округот [[Герлиц (округ)|Герлиц]], во [[Саксонија]], [[Германија]].
 
== Наводи ==

Прегледник