Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Филип-Фичо (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Ehrlich91|Ehrli...)
[[File:Saraj Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на општина Сарај со селските атари.]]
[[File:Ethnic groups of Saraj Municipality.svg|thumb|right|245px|Демографска карта на општина Сарај со селските атари.]]
'''Општина Сарај''' е [[Град Скопје|скопска општина]]. Моментален [[градоначалник]] е Беким Мурати.<ref>http://217.16.84.17/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=66&IsPS=0&Turnout=0&LangID=1 Државна изборна комисија</ref> Општината не е дел од град Скопје, и е рурална општина.
 
 
Анонимен корисник

Прегледник