Прејди на содржината

Сињак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{напомена|општината|Сињак (општина)}}
{{Инфокутија Планински венец | Range
| name=Сињак<br><small>''{{јаз|el|Άσκιο}}''</small>
 
== Поврзано ==
* [[Горуша (општина)#Општинска единица Сињак|Сињак (општинска единица)]]
* [[Сињак (општина)]]
* [[Црвена Гора]]
* [[Каракамен]]