Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
 
=== Орестида ===
{{Главна|Орестида}}
[[Податотека:143 Hrupishta Church.jpg|мини|десно|Поглед на црквата „Св. Нектариј“ во Орестида]]
Општината [[Орестида (општина)|Орестида]] (грч. ''Άργος Ορεστικό'') е поделена на следниве општински единици:
 
* Јон Драгумис

Прегледник