Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
:* Општински оддел Вартокоп
::* селоград [[Вартокоп]] (Σκύδρα, Скидра) (5.081 жители)
:* Општински оддел Арсен
::* село [[Арсен (Воденско)|Арсен]] (Αρσένι, Арсени) (1 409 жители)

Прегледник