Прејди на содржината

1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]] 
|[[Јон Антонеску]] — [[премиер на Романија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1952]]