Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 33 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1574]] 
|[[Џорџо Вазари]], [[Италија|италијански]] [[сликаруметник]] и познат [[архитектура|архитектисторичар на уметноста]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|[[Донка Ушлинова]], македонска револуционерка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Вера Менчик]], британско-чешка шахистка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]] 
|[[Лоти Дод]], [[Англија|англиска]] [[тенис]]ерка (најмладата освојувачка на [[Вимблдон]]).
|-
|valign="top" align="right"|[[2001]] 
|[[Џек Лемон]], [[САД|американски]] [[актер]].
|}
<noinclude>

Прегледник